nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

герб Скадовська
герб города

Підписка на новини містУкраїнські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютПРО МІСТО       ПІДПРИЄМСТВА ТА БІЗНЕС
ГУМАНІТАРНА СФЕРА       СЕРВІС ТА ВІДПОЧИНОК
09-07-2013

Скадовчанка Анастасія Шушковська вміє бачити прекрасне у звичайному

Вона – скадовчанка, викладач образотворчого мистецтва Скадовської гімназії, а ще – надзвичайно талановита, креативна та позитивна особистість, з якою нещодавно ми мали нагоду познайомитися ближче, аби відкрити Анастасію Шушковську для всіх наших читачів.

Життя Анастасії – це творчість, у буквальному розумінні цього слова. Сказати, що ця дівчина – художник, означає не сказати майже нічого. Вона пише картини, створює панно, дитячі іграшки, найрізноманітніші і такі, що вразять уяву кожної людини, сувеніри та поробки, займається оздобленням інтер’єру...

Анастасія Шушковська присвячує майже всі свої мистецькі пошуки та надбання дітям. Творити для малечі дівчина вважає найвищим щастям та своїм покликанням і впевнена, що діти – невичерпне джерело натхнення, найкращі поціновувачі і критики, вони бачать глибокий підтекст, посил добра та щастя, розпізнають тепло, щирість і безпосередність, які несуть її неповторні сонячні роботи.

Навіть щоденну працю вчителька майстерно перетворює на цікавий творчий процес, вміє так задумати і подати навчальний матеріал, щоб школярі знову й знову хотіли повертатися до класу, відвідувати позашкільні образотворчі зайняття та гуртки, які обдарована скадовчанка із задоволенням для них організовує. У свою роботу Анастасія вкладає всю душу, час та сили, усе для того, щоб діти розвивали свою творчу уяву й отримували добрі емоції та гарний настрій, а ще перемагали у різноманітних творчих конкурсах.

Щодня вона йде на роботу з новими творчими ідеями та задумами, які прагне втілити у життя: «Життя занадто коротке, і треба з користю витрачати кожну хвилину, дарувати радість та світло собі й оточуючим». Художниця переконана, що чим би людина не займалася, головне робити усе з повною віддачею, від усього серця та з любов’ю. Від її робіт так і віє ласкою, спокоєм та щирістю. Можливо, саме тому творчість молодої майстрині так полюбилася дітям, які з легкістю впізнають у героях її картин представників тваринного та рослинного світу, казкових героїв. Роботи Анастасії пробуджують асоціативне мислення, надихають шукати аналогії між реальним та казковим світом, а ще їхньою характерною особливістю є простота та унікальна доступність, як кажуть, «і старому, і малому». Твори художниці можуть бути чудовим подарунком або сувеніром й обов’язково внесуть частинку добра та позитиву, які вклала у них авторка.

Анастасія пригадує, як у 9 класі відчула потяг до мистецтва – почала відвідувати образотворчий гурток і не помилилася – це стало її покликанням, справою життя: «Мені пощастило з вчителем. Тетяна Іванівна Ходій допомогла розкрити мій талант (я відвідувала її образотворчий гурток) і підготувала до вступу у вищий навчальний заклад».
Навчалася Анастасія у Херсонському державному університеті на факультеті культури та мистецтв за спеціальністю «Декоративно-прикладне мистецтво». Сьогодні чимало молодих людей обирають професію з точки зору її майбутньої прибутковості.

Анастасія розуміє практичний підхід до життєвого ремесла, але вважає, що треба зважати і на свої здібності й інтереси, обирати професію, яка буде приносити не лише кошти, а радість і задоволення, дасть можливість особистісно розвиватися і зростати: «Окрема подяка моїм батькам, які підтримали мене, не перешкоджали моєму вибору, хоча певний час сумнівалися, чи зможу заробити на життя творчістю. На щастя, я знайшла своє місце на педагогічній ниві і змогла поєднати викладання і творчість».

Дівчина обрала заочну форму навчання, і паралельно, протягом 6 років, працювала в бібліотеці Скадовської школи № 3. Цей час Анастасія вважає безцінним життєвим та творчим досвідом, який допоміг їй розкрити власний талант.

Взагалі ж, відтоді, як у 2011 році закінчила університет, не перестає шукати себе у різних художніх напрямах.

- Останнім часом, наприклад, я зацікавилася виробами з глини, - розповідає Анастасія. - Дуже широкі можливості відкриваються, коли можеш експериментувати з матеріалом. Я спілкувалася з багатьма художниками і вони розповідали, що усе починається із задуму, потім виникають тема, ідея, і далі усе це взаємодіє. У мене ж точка відліку починається із матеріалу, сам матеріал дає поштовх ідеї, підказує тему для нової роботи.

Молодій художниці цікавий сам процес творчості: підбір деталей, розстановка їх на полотні, а не кінцевий результат, адже майстриня дуже самокритична і вважає, що їй ще багато чому треба вчитися:

- Настає момент, коли ідеї, наче сніговий шар, накопичуються, і відчуваєш, що треба просто усе відкласти і почати роботу над новим витвором мистецтва. А коли вже «накидала» початковий варіант, розпочинається звична повсякденна праця, поступово доробляю, довершую ідею, даю їй життя. Найгостріші відчуття – це саме зародження творчих планів. І так не лише у мене, багато знайомих художників говорять, що не отримують стільки задоволення від результату, як від самого процесу.

Анастасія неодноразово брала участь у творчих конкурсах, оглядах художньої самодіяльності, у неї навіть була персональна виставка в районному краєзнавчому музеї. Художниця з радістю співпрацює з культурними закладами міста і вважає, що у Скадовську вистачає можливостей для реалізації її таланту, хоча вона й не проти попрацювати з творчими людьми з інших міст України та зарубіжжя.

Дівчина не робить секрету зі своєї творчості, тому що обмін досвідом та ідеями вважає рушійною силою розвитку для потенційних можливостей. Вона полюбляє змішувати різні техніки та поділилася з нами кількома прийомами створення панно: «Я підбираю різні тканини за фактурою і кольорами, роблю загальний ескіз та кілька невеликих, продумую розміщення усіх деталей на полотні (загальну композицію майбутньої роботи). Потім вирізаю шаблони з картону або іншого цупкого матеріалу, переношу ці макети деталей на тканину. Коли готовий, так би мовити, каркас, усі деталі прикріплюються на фанеру, ДВП тощо. Далі допрацьовую декор, використовую для цього шкіру, глину, бісер, нитки, ґудзики, мереживо, хутро тощо».

Дійсно, ці на перший погляд непоєднувані речі, взаємодіють у єдиному ансамблі, тому й народжуються такі незвичайні позитивні та цікаві роботи. А ще майстриня пробує себе у дизайні приміщень, а саме розписі стін у квітковій тематиці. Анастасія намагається не повторювати чиїсь задуми, а втілювати власні новаторські ідеї, яких, до речі, їй не бракує: «Для мене важливо, які емоції викликають мої роботи, тому я і працюю з яскравими кольорами, незвичайними переходами, дуже полюбляю використовувати текстилем, а свою техніку я назвала текстильна об’ємна аплікація».

Сьогодні Анастасія Шушковська мріє про власну, хоча б невелику майстерню, а ще кімнату, де могла б виставляти свої роботи. Тож дуже вдячна керівництву Скадовської районної центральної бібліотеки за те, що у читальній залі їй надають можливість розміщувати свої роботи для огляду широкого загалу, за те, що запрошують на творчі вечори, форуми, допомагають організовувати виставки. Її життєве кредо – не лінуватися, не боятися експериментувати, мати чіткі цілі та впевнено йти до своєї мети.
Олександра Воротинцева.

Газета «Чорноморець», № 50 від 21 червня 2013 року.

Скадовские новости

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa