nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

герб Скадовська
герб города

Підписка на новини містУкраїнські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютПРО МІСТО       ПІДПРИЄМСТВА ТА БІЗНЕС
ГУМАНІТАРНА СФЕРА       СЕРВІС ТА ВІДПОЧИНОК

ІСТОРІЯ СКАДОВСЬКА

Скадовськ - адміністративний та культурний центр, який у серпні 1994 року відзначив своє 100-річчя.

Привільно розкинувшись на північному узбережжі мілководної Джарилгацької затоки Чорного моря це сонячне місто щороку приваблює до себе десятки тисяч відпочиваючих з різних куточків України. Та й не лише України.

На території сучасного Скадовська люди жили ще в стародавні часи. Під час археологічних розкопок в урочищах Морська кошара і Цокура виявлено кілька курганів з похованням епохи бронзи, захоронення скіфів, сарматів, кочівників ХІ - ХІІІ століть.

Побережжя древньої Джарилгацької затоки були свідками палаючих вогнищ скіфських та сарматських племен. Причорноморські степи оголошувалися криками монголо-татарських орд, а пізніше щедро политі кров'ю запорізьких козаків, які відбивали спустошливі набіги турок і татар.

Ще в далеку сивину на місці сучасного квітучого міста Скадовська існувало рибацьке татарське селище Алі-Агок (Тиха пристань).

Перші сторінки міста Скадовська нерозривно пов'язані з іменем прекрасної людини дворянина-ліберала Сергія Балтазаровича Скадовського. С. Скадовський у квітні 1893 року придбав маєток, на території якого знаходиться Скадовськ купівлею у дворянина Григорія Львовича Овсяникова-Куликовського. Потім Скадовський побудував в маєтку міст для швартування суден. Наприкінці 1895 року С. Скадовський звернувся до губернатора Таврійської губернії з проханням найменувати своє містечко назвою "Скадовськ". Місцева влада підтримала господаря містечка і 2 січня 1896 року неайменувала його "Скадовськ". За часів Скадовського у місті було побудовано причал в Джарилгацькій бухті для погрузки хліба, який відправлявся за кордон. З кожним роком місто розросталося і до 1899 року воно нараховувало 900 будинків з 2000 жителями. Із глухого селища Скадовськ перетворився в невелике портове місто та морський курорт, у якому також знаходилися мукомельний млин, кирпично-черепичний завод, біля 45 торгівельно-промислових закладів, ряд магазинів, поштово-телеграфне відділення, прикордонний пост, лікарня, школа, церква, готель з пансіонатом, курзал, купальні, морські ванни.

В історії Скадовська є хвилюючі події, наповнені і трагічними наслідками і радістю нелегких перемог. Селянам і робітникам порту Скадовська довелося пройти нелегкий шлях. Полум'я першої російської революції 1905 - 1907 років торкнулося своїм вогненим крилом і Скадовськ. Серед селян спостерігалося заворушення, в порту більшовицькі агітатори закликали робітників порту до непокори. Та завдяки демократичності особи Сергія Скадовського ці події не знайшли загальної підтримки, не вилилися в криваву трагедію як це мало місце в Російській імперії.

Силою багнетів і тортур радянські владу в містечку було встановлено лише 5 листопада 1920 року, наперекір більшості жителів Скадовська. Разом з усією Україною містечко Скадовськ залічувало рани довгої громадянської війни, боролося з розрухою. Це був довгий і важкий шлях. Та попри всього, життя людей поступово налагоджувалося. Правда, селянам не поталанило: почалася насильна колективізація, наперекір волі людей їх заганяли в колективні господарства - колгоспи. За радянських часів Скадовськ був звичайним районним центорм з командно-адміністративною системою, як і більшість міст України.

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2021
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
TyTa